6 sztuczek stylizacyjnych, które z pewnością warto poznać

6 sztuczek stylizacyjnych, które z pewnością warto poznać

Poniżej prezentujemy kilka praktycznych porad jak uczynić naszą sylwetkę bardziej atrakcyjną. Pierwszym pomysłem prawie zawsze do wykorzystania jest typ dekoltu. Nie od parady większość paradujących po czerwonym dywanie hollywoodzkich gwiazd posiada duże dekolty w serek, które czasami są na tyle olbrzymie, iż stają się trójkątne.


Do aż tak olbrzymi dekoltów, nie zachęcamy, jednak omawiany trójkątny dekolt podkreśla biust, podkreśla talię, wysmukla ramiona i podbródek. Podkreśla szczupłą szyję i sprawia, iż wiele typów sylwetek dobrze w nim wygląda. Jedyny typ serwetki, któremu zalecana jest ostrożność”w kontakcie” z tym dekoltem, będzie to sylwetka typu gruszka, choć nie zawsze taka współpraca może mieć negatywne skutki. Czego przykładem jest, chociażby sylwetka Jennifer Lopez.

Porada druga – czyli jak się nie poszerzać

To, co najczęściej stanowi naturalny odruch pań chcących zatuszować swoje niedoskonałości wokół brzucha to szeroka poszerzająca się ku dołowi bluzka. Kłopot jednak tkwi w tym, iż taka bluzka co prawda zakryje nam niedoskonałości, ale poszerzy nam optycznie całość sylwetki. Co możemy zrobić, aby tego uniknąć? Oczywiście jest na to dobre rozwiązanie. Rozwiązaniem tym jest noszenie bardzo dopasowanej marynarki, na taką bluzkę.
Sprawi to, iż pojawi się stworzenie wrażenia talii.

Porada trzecia, czyli skupiamy się na swoich plusach

W każdej sylwetce, w każdym jej typie jest z pewnością coś wartego wyeksponowania – na przykład jeśli jesteśmy wyżej wspomnianą sylwetką typu gruszka, możemy dzięki bluzce typu hiszpanka wyeksponować ładne ramiona bądź talię lub też coś innego. Najważniejsze, żeby znać swoje atuty.

Porada czwarta – kiedy kurtka czy sweter oversize będą na nas dobrze wyglądały

Możemy posłużyć się pewnym sprytnym, lecz prostym trikiem, jakim jest podwinięcie dość wysokie mniej więcej do połowy przedramienia rękawów. Nada to naszej sylwetce bardziej nonszalanckiego I zawadiackiego wyglądu, a jednocześnie uczyni go bardziej kobiecym. Przy tego typu kurtce warto nosić dopasowaną bluzkę i spodnie, bo wtedy kurtka nie zaburzy nam proporcji sylwetki.

Porada piąta, czyli koszula na zewnątrz czy w środku

Panie, które mają krótsze bądź średniej długości nogi zdecydowanie mogą na takim włożeniu koszuli do środka skorzystać. Ponieważ więcej nogi zostanie odsłonięte, z tego też powodu można włożyć tylko część bluzki, do środka. Zawsze warto znaleźć czas na eksperymenty i lepsze dopasowanie ubrania do własnego typu sylwetki. Porada szósta jest najkrótszą, warto znaleźć sobie dobrego krawca, który będzie dopasowywał ubrania konkretnie do naszej sylwetki.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz