Dlaczego warto prostować zęby?

Dlaczego warto prostować zęby?

Równe i białe zęby to marzenie każdego z nas. Warto dodać, że dzięki nowoczesnej stomatologii i ortodoncji marzenie jest dużo łatwiejsze do zrealizowania niż jeszcze 10 czy 15 lat temu. Prostowaniem zębów oraz leczeniem innych wad zgryzu zajmuje się ortodonta.

Obecnie trwa bardzo duża popularność na zabiegi związane z szeroko rozumianą stomatologią estetyczną. Wybielanie zębów czy montaż licówek pozwala w prosty i stosunkowo szybki sposób upiększyć uśmiech i uśmiechać się szerzej. Gdy mamy jednak do czynienia z krzywym uzębieniem lub przesunięciem, przekoszeniem zgryzu konieczna jest pomoc fachowca. Ortodonta może pomóc podczas wizyty w specjalnym gabinecie. Dlaczego warto korzystać z usług ortodontycznych i prostować zęby?

Leczenie wad zgryzu i prostowanie zębów – dlaczego warto to robić?

Powodów, dla których warto korzystać z pomocy ortodonty i stomatologa jest wiele. Wśród najważniejszych z nich zdecydowanie warto wymienić:

– pozytywna zmiana wizerunku twarzy,

– zdecydowaną poprawę własnego wizerunku,

– zwiększenie pewności siebie, własnej atrakcyjności,

– poprawa ogólnej estetyki,

– opóźnienie starzenia się twarzy,

– zapobieganie ścierania się zębów, a tym samym ich utraty,

– zapobieganie patologicznym zmianom w stawie skroniowo-żuchwowym,

– lepsze oczyszczenie zębów, łatwiejszą higienę jamy ustnej,

– zmniejszenie możliwości wystąpienia próchnicy.

Zobacz także: https://newsweb.pl/cechy-dobrego-stomatologa-dzieciecego/

Zalety medyczne i wizualne prostowania zębów

Zalety korzystania z pomocy ortodonty można więc podzielić na typowo medyczne, które wpływają pozytywnie na łatwość utrzymania higieny jamy ustnej, jak również typowo estetyczne, które mają pozytywny wpływ na nasze dobre samopoczucie. Warto w tym miejscu przypomnieć, że regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym i ortodontycznym pozwolą nam przyszłości uniknąć przykrych kłopotów z próchnicą, chorobami dziąseł czy ubytkami. Dzięki temu będziemy wyglądać zdecydowanie bardziej atrakcyjnie, będziemy bardziej pewni siebie, będziemy mogli z większą przyjemnością szerzej się uśmiechać. To niezwykle ważne, gdy chcemy poznawać nowe osoby bądź szukać lepszej pracy.

Jak naprawdę działa aparat ortodontyczny?

Dzięki aparatowi ortodontycznemu możemy w odpowiedni sposób skorygować położenie zębów. Aparat ortodontyczny stały bądź aparat ortodontyczny ruchomy wywierają nacisk na dane partie zębów w wyniku czego dochodzi do ich przemieszczania się i tym samym poprawnego ustawienia. Doborem aparatu zajmuje się ortodonta, dlatego pierwszym krokiem jest umówienie się na wizytę kontrolną.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz