Domowe olejki do demakijażu, z czego można je zrobić oraz o innych preparatach słów kilka

Domowe olejki do demakijażu, z czego można je zrobić oraz o innych preparatach słów kilka

Wbrew pierwszej myśli, która może nam przyjść na myśl, zrobienie samodzielnego olejku do demakijażu nie jest aż tak kosztowne, jak mogłoby się wydawać. Zazwyczaj bowiem cały preparat zawiera tylko kilka składników, można je przygotowywać w niewielkich porcjach i rzecz jasna nie zawierają one konserwantów. Poniżej opowiemy o tym, co taki olejek może zawierać i serdecznie zachęcamy do samodzielnego przygotowania.

Czary-mary i już

Poniżej podajemy dwa zestawy produktów, z których można wykonać olejek do demakijażu. W jego skład może wchodzić na przykład olejek jojoba, do którego dodajemy 2 łyżki oleju rycynowego,2 szklanki wody destylowanej i płatki z 3- 4 główek róż na przykład herbacianych. Płyn przygotowany z tego zestawu produktów będzie dwufazowy. Wymaga to więc dość silnego wstrząśnięcia, przed użyciem, ze względu na zawartość dwóch olejów oraz płatków róż znakomicie nawilży i wygładzi skórę. Drugi rodzaj olejku, który proponujemy, możemy wykonać z olejku ze słodkich migdałów, oleju z nasion truskawek tłoczonego na zimno, olejku lawendowego i żelu aloesowego. Gotowym olejkiem, który powstanie przez zmiksowanie wszystkich składników, delikatnie przecieramy twarz nasączoną gazą lub płatkiem kosmetycznym. Odczekujemy chwilę, po czym następnym płatkiem lub gazikiem zbieramy z twarzy nadmiar płynu wraz z zanieczyszczeniami. Jeśli potrzeba spłukujemy twarz wodą potem, osuszamy płatkiem gazy. Domowy demakijaż możemy wykonać, również stosując własnoręcznie przygotowany płyn micelarny, pamiętający o tym, iż nie zlikwiduje on makijażu wodoodpornego i z usunięciem szminki z ust mogą być problemy. Tym niemniej zachęcamy do poszukania w internecie informacji jak taki płyn micelarny zrobić. Pamiętajmy, że zarówno przy robieniu olejku do demakijażu jak i płynu micelarnego przyda nam się pozostawiona butelka z pompką, najlepiej po piance. Następnym prostym środkiem myjącym możliwym do przygotowania w domu, a nie zawierającym wielu składników jest puder do mycia twarzy. Dobrym pomysłem jest też zrobienie olejku do demakijażu, który powstanie jako mieszanka kilku olejów takich jak: olej z krokosza, rycynowy, z czarnuszki, czy też tamanu. Jeśli dodamy do tego olejek z drzewa herbacianego lub lawendowy zapewni on nam wysoką antyseptyczność przygotowanego preparatu, będzie miał też działanie antygrzybiczne. Przy niektórych przepisach dobrze jest się zaopatrzyć w wagę laboratoryjną, kilka plastikowych miarek, buteleczki różnych rozmiarów z pompkami lub bez i kilka zlewek laboratoryjnych.

Wszystkie chętne panie zapraszamy do zapoznania się z tajnikami i samodzielnego wykonania zabiegu konturowania twarzy
Co to właściwie jest konturowanie? Jest to taki rodzaj makijażu, który dzięki odbijaniu się światła od różnych płaszczyzn twarzy nadaje jej głębi i wyrazistości, pozwala też niejako ukryć nierówności i nadać jej blasku i tajemniczości.

Jak go zrobić

Aby wykonać klasyczne konturowanie, potrzebujemy kosmetyków oraz przede wszystkim dobrych pędzli do makijażu – które przydadzą się również w opcji drugiej. Czyli strobingu, jaki jest wykonywany tylko dwoma rozświetlaczami i polecany jest jako technika dla osób bardziej zaawansowanych. Kosmetyki, które potrzebujemy to bronzer, rozświetlacz oraz róż.

Ponieważ mamy różne kształty twarzy poniżej zamieszczamy małą ściągawkę, jak przy różnych ich rodzajach wyszczuplić twarz lub ją nieco zaokrąglić. Przy twarzy okrągłej wyszczuplamy jej boki, boki podbródka, boki czoła i ewentualnie skrzydełka nosa. Przy twarzy raczej trójkątnej uwypuklamy kości policzkowe, podbródek i czoło. Gdy nasza twarz zbliża się do prostokąta, wówczas bronzer nakładamy na czoło i podbródek. Wszystkie te zabiegi mają na celu stworzenie efektu twarzy idealnej, czyli o kształcie owalu. Kosmetyki do konturowania nakładamy w niewielkich ilościach i oszczędnie, gdyż są trudno zmywalne, więc lepiej coś dodać niż to, co dodaliśmy usunąć. Wcześniej, zanim przystąpimy do konturowania, warto twarz oczyścić i nawilżyć, oraz nałożyć korektor. Powinniśmy nałożyć na twarz podkład i puder transparentny. Jeśli chodzi o odcienie, zazwyczaj do typu urody większości Polek pasuje neutralny, bądź też zimny, tylko niekiedy wówczas gdy mamy wyjątkowo ciemną „południową” karnację lub jesteśmy świeżo opalone, po wakacjach będziemy potrzebować ciepłych odcieni podkładu. Niewykluczone, iż najprostszym zabiegiem będzie używanie podkładów w formie pudru, istnieją zestawy z całą paletą do konturowania, które znacznie wszystko ułatwiają. Jednocześnie zawsze pamiętajmy, iż żaden kosmetyk nie może być ciemniejszy niż o jeden lub dwa odcienie niż skóra. Jeśli rozprowadzamy kosmetyki w płynie i kremie najlepiej robić to za pomocą gąbeczek lub beauty blenderów. Do aplikacji preparatów w pudrze najlepiej sprawdzą się wszystkie pędzle z włosia naturalnego, zwłaszcza te o lekko ściętej główce. Konturowanie równie dobrze można zacząć od zaciemniania bronzerem obszarów, które chcemy ukryć jak i uwypuklenia rozświetlaczem tych partii twarzy, które chcemy podkreślić.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz