Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie

Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie

Dostosowując się do znanego porzekadła lepiej być mądrym przed szkodą. Co oznacza między innymi regularne natłuszczanie i nawilżanie. Jest na to wiele sposobów i wiele kosmetyków. Do nabycia także przez internet.

Polecamy regularną domową pielęgnację

Proponujemy te najprostsze, cotygodniową kąpiel dłoni trwającą około 15-20 minut w lekko podgrzanej oliwie z oliwek, bądź mleku. Warto pamiętać, iż dłonie, które mają zwłaszcza od wewnętrznej strony mało gruczołów łojowych, szybko marzną. A posiadając dla odmiany dużo gruczołów potowych, jeśli będzie nam się intensywnie pocić ręka, skóra na nich szybko się odwodni. Jest to bardzo istotne zwłaszcza zimą, kiedy dodatkowo dłonie narażone są na kontakt z niskimi temperaturami. Całość tych czynników może mieć również znaczący wpływ na wzrost łamliwości paznokci.

Zima, czyli trudny czas dla dłoni

Niewątpliwie tak jest, gdyż wspomniane wyżej niskie temperatury, gdy utrzymują się długo, (a my często wychodzimy z pomieszczeń lub w ogóle pracujemy na zewnątrz), to nasze dłonie mogą przeżywać trudne chwile. Warto więc zaopatrzyć się wcześniej w kosmetyk, który będzie je chronił przed utratą ciepła, odpowiednio natłuszczał i zawierał możliwie największy kompleks witaminowy. Jeśli podobne właściwości posiada preparat do pielęgnacji całego ciała, z powodzeniem możemy również go zastosować w przypadku dłoni. Warto też pamiętać, chcąc zachować korzystny wygląd paznokci, iż piłowanie ich twardymi pilnikami może powodować ich większą łamliwość. Jeśli nie używamy rękawiczek do wszelkich prac domowych, takich jak zmywanie, warto oprócz regularnego nawilżania dłoni stosować odżywkę do paznokci i smarować nimi opuszkę wokół paznokcia, gdyż ona najczęściej i najszybciej ulega przesuszeniu. Znakomitym pomysłem jest regularne domowe SPA polegające na stosowaniu peelingu do dłoni (zabieg ten złuszcza naskórek, odświeża, rozjaśnia i zmiękcza skórę dłoni. Po peelingu warto nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego na ręce i owinąć je folią, zawijając dodatkowo w niewielkie ręczniczki, pod którymi trzymamy dłonie 15-20 minut. Możemy też założyć bawełniane cienkie rękawiczki, w których kładziemy się spać. W zależności od potrzeb, jeśli nie mamy w domu gotowego peelingu, możemy wykorzystać kawowe fusy lub gruboziarnistą sól. Specyfikiem, który również bardzo dobrze nawilży nam dłonie, jest także masło kakaowe. Dlatego warto mieć je w domu w zapasie.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz