Jak zostać barberem?

Jak zostać barberem?

Fryzjerstwo męskie to, z całą pewnością skomplikowane rzemiosło, którego trzeba nauczyć się krok po kroku, ponieważ tylko w taki sposób można osiągnąć sukces i oczekiwane efekty. Najważniejsza jest wiedza, ale jak najbardziej musi być ona poparta praktyką i doświadczeniem. Są to rzeczy, których nie da się nauczyć w tydzień, ale warto mieć solidną podstawę w formie kursu barberskiego od podstaw, który doskonale przygotuje do pracy w tym zawodzie.

Jak zostać barberem?

Przede wszystkim trzeba rozważyć, czy na pewno jest się gotowym do pracy w tym zawodzie. Barber to nieustająca praca nad samym sobą i długie godziny poświęcone na rozwijaniu swoich umiejętności. Jeśli jednak jest się całkowicie pewnym swojej decyzji, koniecznie należy zapisać się na kurs barberski. Powinien być to kurs dla początkujących, który prowadzony jest w małych grupach, tak aby, jak najszybciej przyswajać potrzebną wiedzę, która połączona będzie z praktyką. Tylko w ten sposób będzie można zweryfikować swoje umiejętności.

Kurs odbywa się przez 24 dni po 8 godzin dziennie, co łącznie daje ponad 200 godzin doskonalenia techniki i powiększania swojej wiedzy. Dedykowany jest on wszystkim tym, którzy nawet do tej pory nie trzymali w ręku nożyczek. To dlatego wcześniejsze doświadczenie absolutnie nie jest wymagane. Kurs dedykowany jest osobom początkującym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę. Podczas kursu nie trzeba się niczym martwić, ponieważ cały sprzęt niezbędny do doskonalenia swoich umiejętności, jest dostępny na czas całego szkolenia. Koszt to 11 000 złotych. Początek kursu z reguły przypada na pierwszy poniedziałek każdego miesiąca.

Czego można się nauczyć na kursie dla barberba?

Z całą pewnością taki kurs to najlepsza możliwość, aby poznać ten zawód od podszewki i nauczyć się wszystkiego, co przydatne. Choć jest to zakres podstawowy i wszystko objaśniane jest krok po kroku, jest to również konieczny skok na głęboką wodę. Tylko w taki sposób można się czegoś nauczyć! To dlatego podczas trwania szkolenia każdy uczestnik przerabia 50 żywych głów! Dzięki temu można udoskonalić swoją technikę oraz nauczyć się dopasowywać rodzaj cięcia do konkretnego typu urody czy kształtu głowy. Umiejętność takiego oceniania jest niezwykle cenna w tym zawodzie. Oczywiście od czegoś trzeba zacząć. To dlatego 2 pierwsze dni to czysta teoria, która pozwala uporządkować informacje oraz praca na główkach fryzjerskich. Jest to najlepszy moment na zgłaszanie jakichkolwiek wątpliwości oraz na naukę techniki trzymania nożyczek czy maszynki. Na tym etapie wszystko jest w pełni bezpieczne. Po zakończonym kursie można spokojnie rozpocząć pracę jako profesjonalny barber. Dodatkowo całe szkolenie odbywa się w luźnej i przyjaznej atmosferze, która naturalnie pomaga przyswajać wiedzę. Uczestnicy nie czują się bowiem zestresowani i zobligowani do wypełniania danych poleceń. Umiejętności przychodzą więc naturalnie i we własnym tempie, dzięki temu są naprawdę dopracowane.

Zobacz także: https://www.ctmpolonia.pl/wszystko-co-nalezy-wiedziec-o-zawodzie-barbera/

redakcja

Dodaj komentarz