Jeśli mamy skórę z problemami naczynkowymi to jak ją pielęgnować?

Jeśli mamy skórę z problemami naczynkowymi to jak ją pielęgnować?

O tym właśnie chcemy opowiedzieć w tym wpisie, wszystkich przekonanych i nieprzekonanych zachęcamy do wypróbowania naszych metod.

Skąd się to bierze, czyli zacznijmy od początku

Pękanie naczynek, (czyli tak naprawdę rozszerzanie się naczynek) to coś, co może spotkać zarówno panie jak i panów. Bardzo często uwarunkowane jest genetyczną kruchością naczyń, które łatwo rozszerzają się i później nie kurczą pod wpływem działania czynnika podrażniającego. Sama skóra zaś staje się sucha i szorstka. Również z biegiem lat naczynia praca o swą elastyczność i przestają się obkurczać. Rozszerzenie się naczyń krwionośnych zachodzi też pod wpływem emocji, np. stresu lub tremy. Osoby mające nadciśnienie lub zaburzenia krążenia, również bardziej narażone są na takie szybsze rozszerzanie się naczyń.
A także wówczas jeśli stosujemy terapię hormonalną.

A co z kosmetykami?

Ten kosmetyczny defekt dotyka najczęściej osoby o jasnej karnacji, które łatwo opalają się na czerwono. Wspomniany wyżej czynnikiem drażniącym skórę może być alkohol zawarty w kosmetykach, należy więc używać tylko takich, które go nie zawierają. Z peelingami, również należy postępować ostrożnie, bo także mogą wywoływać podrażnienia. Najlepsze są kosmetyki zawierające panthenol lub alantoinę. Warto także używać żeli lub pianek, a także stosować kosmetyki zawierające substancje chroniące ściany naczyń krwionośnych przed pękaniem. Warto także zażywać suplementy diety, które od wewnątrz będą chronić naczynia. Osoby z cerą naczyniową powinny też unikać takich czynników jak gorąco czy mróz lub wiatr. Albo szybkich przejść do pomieszczeń o znacznej różnicy temperatur. Profilaktyka przy tej cerze jest bardzo istotna. Koniecznie warto więc latem stosować kremy z wysokim filtrem, a także nosić kapelusz lub czapkę. Natomiast zimą kremy zabezpieczające przed mrozem.

Czy dieta jest istotna?

Zdecydowanie odpowiadamy. tak dieta może być korzystnym profilaktycznie działającym czynnikiem. Starajmy się nie jeść bardzo gorących potraw lub pić gorących napojów. Warto też ograniczyć lub wyeliminować spożycie alkoholu i kofeiny, warto też wiedzieć, iż czynnikiem sprzyjającym rozszerzaniu się naczyń jest także palenie papierosów. Gdy chcemy zamknąć naczynka, które już popękały, potrzebujemy się poddać laseroterapii lub zabiegowi koagulacji. Warto ograniczyć spożywanie ostrych i pikantnych potraw i wzbogacić swoją dietę składniki zawierające dużo witamin C, PP, K i flawonoidów. Warto także przyjmować preparaty z ruszczyka lub te zawierające rutynę.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz