Manicure hybrydowy – piękne paznokcie na długo

Manicure hybrydowy – piękne paznokcie na długo

Wiele z nas marzy o stylizacji paznokci, która będzie nie tylko piękna, ale też trwała. Niestety manicure wykonany standardowymi lakierami nie utrzymuje się tak długo, jakbyśmy tego chciały. Często zaledwie po kilku dniach pojawiają się odpryski, a końcówki paznokci są nieestetycznie pościerane. Jednak nie jest to problem nie do rozwiązania! Jeśli masz dość ciągłych poprawek i wydawania fortuny na manicure, zainwestuj w zestaw do hybryd!

Manicure hybrydowy – sposób na piękne paznokcie utrzymujące się nawet do kilku tygodni

Wykonanie stylizacji paznokci lakierami hybrydowymi sprawi, że nasze dłonie będą wyglądać nieskazitelnie na długi czas. Przy tej metodzie nie będziemy musiały martwić się o odpryski czy o zcierający się kolor. Co więcej, ten rodzaj lakieru jest znacznie bardziej gęsty, niż jego klasyczny odpowiednik, dzięki czemu będziemy mieli większą swobodę przy wykonywaniu skomplikowanych wzorów. Dodatkowym plusem jest na pewno też to, że hybryda nie wysycha bez użycia lampy, więc można bez problemu zetrzeć wszystkie błędy bez konieczności zaczynania stylizacji od początku.

Jak więc wykonać manicure hybrydowy?

Co będzie nam potrzebne?
• Lampa UV lub LED
• Baza
• Lakier kolorowy
• Top
• Dodatki (cekiny, pyłki do wcierania, brokat)
• Cleaner
• Pilnik i polerka do paznokci

Krok pierwszy – przygotowanie płytki

Jest to kluczowy element, jeśli chcemy, by nasze paznokcie były naprawdę trwałe. Przed położeniem lakieru, należy wypiłować paznokcie do odpowiedniego kształtu i zmatowić płytkę. Po tym musimy przetrzeć ją wacikiem nasączonym cleanerem. Te zabiegi sprawią, że zwiększy się przyczepność paznokcia, a lakier będzie trzymał się na nim naprawdę długo. Kiedy to zrobimy, możemy przystąpić do malowania.

Krok drugi – baza, kolor, top

Na paznokcie należy położyć przeźroczystą bazę, do której później przyklei się kolorowy lakier. Na tym etapie bardzo ważne jest to, żeby dojechać pędzelkiem do samych skórek, ale ich nie zalać. Dzięki temu odrost pojawi się znacznie później. Na bazę nakładamy kolor, po którym przychodzi czas na top. Każdą warstwę należy utwardzić w lampie (czas zależy od zaleceń producenta, ale zazwyczaj jest to od 60 do 120 sekund).

Krok trzeci – odtłuszczenie i pielęgnacja

Na koniec po raz kolejny musimy przetrzeć paznokcie cleanerem, który sprawi, że klejąca warstwa zniknie. Na rynku są też topy, których nie musimy już odtłuszczać. W takim przypadku ten krok możemy pominąć. Na sam koniec warto zadbać o nawilżenie skórek, które mogą teraz wydawać się nieco suche. W tym celu stworzono specjalne oliwki, które wcieramy w okolice paznokcia. Jeśli jednak nie mamy takiego produktu, możemy spokojnie użyć zwykłego kremu do rąk.

I to wszystko! Jak widać, wykonanie manicuru hybrydowego w domu nie jest tak trudne, jak się może wydawać. Rzecz jasna, można to wszystko zlecić profesjonaliście w salonie paznokci, ale na robieniu tego samodzielnie można naprawdę sporo oszczędzić. W dodatku, wiele kobiet traktuje manicure jak chwilę dla siebie, relaks. Dlatego nie czekaj i spróbuj swoich sił jako stylistka paznokci!

Szukasz kursów stylizacji paznokci? Odwiedź: https://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-stylizacji-paznokci/kurs-stylizacji-paznokci-premium

redakcja

Dodaj komentarz