Pękające pięty – leczenie

Pękające pięty – leczenie

Zmagasz się z problemem pękających pięt? Musisz wiedzieć, że to problem nie tylko natury estetycznej, ale również dość uciążliwa dolegliwość, która może być skutkiem różnorodnych schorzeń. Również rany powstałe w wyniku pękającej skóry na piętach, są niestety dość łatwym celem dla bakterii i różnych drobnoustrojów, które mogą tą drogą dostać się do organizmu. Niemniej jednak istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwalają nie tylko radykalnie poprawić stan skóry na piętach, ale również złagodzić dolegliwości bólowe. Ta więc jak radzić sobie z pękającymi piętami?

Dlaczego skóra na piętach pęka?

W pierwszej kolejności zastanówmy się, z jakiego powodu skóra na piętach zaczyna pękać. Przede wszystkim przyczyną takiego stanu rzeczy może być dość znaczny stopień wysuszenia skóry. Może ona pękać również w wyniku noszenia niewłaściwego obuwia, a także nadwagi. Zrogowaciała i pękająca skóra na piętach, to również dolegliwość związana z cukrzycą. Pęknięcia pojawiają się na zrogowaciałej skórze i czasami potrafią być naprawdę głębokie i może z nich sączyć się krew. Wówczas dolegliwość ta staje się bardzo uciążliwa, albowiem odczuwamy ból podczas stawiania każdego kroku. Jak zaradzić temu problemowi?

Jak leczyć pękające pięty?

W jaki sposób możemy nie tylko złagodzić ból wynikający z pękających pięt, ale również całkowicie wyleczyć tę dolegliwość? Oczywiście w pierwszej kolejności możemy spróbować zastosować różne kremy do pięt, które w swoim składzie posiadają mocznik. Dzięki nim znacznie zmiękczymy zrogowaciały naskórek pięty, który później możemy ścierać przy pomocy pumeksu. Jednak wielu specjalistów odrzuca tę metodę, albowiem uważają oni, że stosowanie pumeksu co prawda daje krótkotrwałe efekty, niemniej jednak w długim terminie prowadzi do dalszego rogowacenia skóry.

Dlatego też warto zastanowić się nad profesjonalnym zabiegiem, który pozwoli nam uzyskać w pełni gładkie pięty bez żadnych zrogowaceń, a także pęknięć. Na czym polega taki zabieg? W pierwszej kolejności pięty namaczamy w ciepłej wodzie z dodatkiem odpowiedniej ilości soli. Pozwoli to na znaczne zmiękczenie naskórka. Następnie zrogowaciały naskórek usuwany jest specjalnym narzędziem. Warto pamiętać, że naskórek powinien być usuwany wzdłuż pęknięć, a nigdy prostopadłe do nich. Taki zabieg przeprowadza się podczas kilku wizyt w gabinecie lekarskim. Następnie na pięty pozbawione zrogowaciałego naskórka nakłada się specjalny preparat. Taki zabieg należy powtarzać co dwa tygodnie, aż do całkowitego wyleczenia skóry na piętach.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz