Pielęgnacja skóry jesienią

Pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to chyba najwłaściwsza pora roku, aby zacząć regularnie naszą skórę pielęgnować, realizować wcześniej zaplanowane zabiegi, czy zaczynać nowe programy pielęgnacyjne lub też zmieniać kosmetyki. Poniżej kilka refleksji jak i dlaczego warto to robić właśnie wtedy. Przełom lata i wczesna jesień to najlepsza pora roku, aby z naszą skórą zacząć pracować.

Czy lato zawsze jest dla nas dobre?

Najprostsza z możliwych odpowiedzi brzmi nie do końca, gdyż letnia ekspozycja skóry na dużą ilość promieni słonecznych, oprócz tego, że możemy się dzięki temu opalić i wyglądać atrakcyjnie przyspiesza jednak proces fotostarzenia. I jest to drugi czynnik oprócz dymu tytoniowego, który starzenie skóry przyspiesza. Tym bardziej więc warto jesienią skórę otoczyć opieką i pielęgnacją, ponieważ za chwilę zmierzy się ona z zimą. Zimy co prawda ostatnio są coraz cieplejsze, jednak nie można wykluczyć częstych i szybkich zmian temperatur. Wielu wietrznych i z deszczem lub śniegiem dni, co nie zawsze wpływa korzystnie na kondycję skóry zwłaszcza jeśli przebywamy w przegrzanych i o niskiej wilgotności pomieszczeniach. Jest to kolejna motywacja, aby uodpornić naszą skórę na działanie czynników temperaturowych i środowiskowych w kolejnej porze roku.

Na czym więc warto się skupić?

Odbudowując naszą skórę po lecie i przygotowując się do zimy, możemy skupić się na redukcji przebarwień, rumienia, zwiększeniu syntezy kolagenu i elastyny, czyli zahamowania działania wolnych rodników. W zależności od tego, jaki cel z wymienionych wybierzemy Dobierzmy do tego odpowiednie kosmetyki, najlepiej do stosowania na dzień i na noc.

Warto też tak jak wspominaliśmy wyżej przygotować naszą skórę do zbliżającej się zimy i zakładanej huśtawki temperatur. I dlatego zasadniczym składnikiem kosmetyków, powinny być również ceramidy, ponieważ stanowią one spoiwo dwóch typów komórek budujących naskórek. Dostateczna ilość ceramidów sprawi, że skóra przestanie się łuszczyć, będzie gładka, elastyczna i odporna na podrażnienia. Poprawi się też odporność skóry na niskie temperatury, które mogą się zdarzyć w okresie jesienno-zimowym.

Nadchodzi jesień, czyli spróbujmy zabiegów z retinolem

Retinol jest to substancja zarejestrowana jako lek o działaniu przeciwstarzeniowym. Druga grupa zabiegów, które możemy wykonywać jesienią, są to peelingi medyczne, czyli inaczej zabiegi z kwasami. Warto jednak wiedzieć, iż kwasy są bardzo różne, jest ich bardzo wiele każda zaś skóra, jest w innej kondycji i każda osoba może mieć inne cele pielęgnacyjne. Pamiętajmy, iż substancje te są produkowane przez różnych producentów, o różnych markach, zawsze powinny mieć wysokie stężenie i niskie pH. Warto także, aby były w postaci nanocząsteczek. Jesienią też możemy spokojnie wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej. Poprawia to zagęszczenie skóry i zwiększa się jej jędrność, zwężają się rozszerzone pory.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz