Proste sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci

Proste sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci

Tak jak wielu innych rzeczy podstawą pielęgnacji dłoni i paznokci jest systematyczność. Zachęcamy więc wszystkich czytających tekst poniższy, aby nie zrażać się brakiem bardzo widocznych efektów, po pierwszym, czy nawet drugim razie po zastosowaniu proponowanych metod.


Proste domowe i skuteczne, jeśli jest się cierpliwym

Bardzo prostym i znakomitym sposobem na rozjaśnienie i nawilżenie skóry dłoni – znały go już nasze prababcie, jest nacieranie dłoni świeżo ukrojonym plasterkiem cytryny. Zapewni to naszym dłoniom nawilżenie i rozjaśni skórę. Równie korzystne działanie będzie mieć sok z cytryny dla macierzy paznokcia, warto więc plasterkiem macierz pomasować. Ewentualnie, jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, wystarczy wycisnąć sok i go również płytkę paznokciową i macierz paznokcia wymasować. Zdecydowanie jest to dobry zabieg do wykonywania wieczorem, aby wymasowane i natarte sokiem dłonie odpoczęły podczas snu. Taką kurację cytrynową przeprowadzamy przez 3 dni w tygodniu, przez miesiąc, wówczas jej efektem powinny być piękne, białe, zdrowe, dobrze odżywione paznokcie.

Sposób numer 2, czyli parafina

Kupujemy w aptece buteleczkę ciekłej parafiny, do miseczki z ciepłą wodą – na tyle ciepłą, aby można było spokojnie włożyć do niej dłonie, wlewamy kilka kropel parafiny i moczymy dłonie przez 10-15 minut. Zabieg ten podobnie jak powyższy dobrze wykonać wieczorem przed snem. Jeśli nie mamy czasu na moczenie, możemy kilka kropli parafiny wlać sobie na rękę, do tego dodać odrobinę wazeliny (najlepsza będzie z dodatkiem lanoliny), dodajmy do tego odrobinę wody i całość wmasowujemy w dłonie. Jeśli uznamy po wtarciu tej całości, iż ręka jest zbyt tłusta, następnym razem polecamy wziąć po prostu mniej wazeliny.

Sposób na szybko, czyli maska z siemienia lnianego

Maskę tę wykonujemy następująco, zmielone siemię lniane rozrabiamy z niedużą ilością wody, nakładamy na górę dłoni, po czym owijamy je folią aluminiową. Spokojnie trzymamy tak opakowane przez 15-20 minut. Kolejnym, prostym sposobem, jest korzystne, zwłaszcza przy pielęgnacji wałów okołopaznokciowych, wcieranie w nie oraz macierz paznokcia witaminy E. Dodatkowo, jeśli one nam się złuszczają możemy po namoczeniu dłoni spiłować je lekko pilnikiem – oczywiście tylko szklanym lub papierowym.

Na ratunek rozdwajającym się paznokciom

Wielką pomocą w tej sytuacji może być wykonanie tak zwanego manicure japońskiego, w którego trakcie wcieramy najpierw tak zwaną zieloną pastę, a potem puder. Obie te substancje mają właściwości nawilżające i nabłyszczające, znakomicie też odżywiają płytkę paznokciową i domykają ją.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz