Prosty sposób na efektowne ozdobienie paznokci

Prosty sposób na efektowne ozdobienie paznokci

Poniżej podajemy prosty sposób na niebanalne ozdobienie paznokci, który nie jest lakierowaniem, a przy okazji może zaoszczędzić nam mnóstwo czasu i dać w miarę trwały efekt, który możemy szybko odnowić.

Manirouge i już

Ten specyficzny manicure polega na tym, iż naklejamy nalepki na paznokieć, są one w wielu wzorach, kolorach i stylach. Jest to rzecz łatwa do kupienia w internecie oraz łatwa do przyswojenia sobie, gdyż istnieje mnóstwo tutoriali, pokazujących jak prawidłowo taki manicure na paznokcie nałożyć. Poniżej opowiemy o tym krok po kroku.

Na początek klasyka

Klasyka, czyli myjemy dłonie i przygotowujemy płytkę paznokcia. Co oznacza osobne oczyszczenie paznokci, odsunięcie skórek, wypolerowanie, a następnie odtłuszczenie.

Tego dokonujemy już za pomocą preparatu do odtłuszczania, znajdującego się w zestawie manirouge. Pamiętając, iż posuwamy się po płytce tylko w jednym kierunku. Następnie dobieramy rozmiar nalepki (manilooka), pamiętając, aby zawsze był on trochę mniejszy niż powierzchnia paznokcia. Gdyż, jeśli będzie za duży, nie będzie dobrze trzymał się paznokcia. Manilooka przycinamy na pół i ogrzewamy przy pomocy maniheatera. Od strony zawierającej klej. Robimy to jednak nie dłużej niż 5 sekund, czyli do chwili, w której nie stanie się on miękki i elastyczny. Przykładamy go wówczas zaokrągloną częścią do nasady paznokcia. Następnie palec ogrzewamy przy pomocy maniheatera przez 3 sekundy, wygładzamy boczne krawędzie i ogrzewamy ponownie. Patrzymy czy nie ma zmarszczek. Ewentualne zagniecenia wygładzamy kopytkiem. Drugim sposobem nakładania jest sposób „na zimno” bez pierwszego samodzielnego ogrzewania. Manilooka nakładamy, więc na palec, a potem w sumie trzykrotnie ogrzewamy, robiąc przerwę na umiejętne dociskanie i zwracając szczególną uwagę, aby nie dotykał on skórek po bokach palca. Następnie ścinamy nadmiar manilooka, u góry lekko i delikatnie wyrównując jego krawędzie, oraz powolnymi pionowymi ruchami spiłowując brzegi paznokcia. Następnie sprawdzamy drewnianym patyczkiem czy nie ma gdzieś zagięć manilooka pod paznokciem, po czym polerujemy końcówki paznokci polerką. Ostatnia czynność do wykonania, to użycie folii wygładzającej, którą owijamy paznokieć i przytrzymujemy go przez kilka sekund, ogrzewając maniheaterem. Co powoduje lepsze przyleganie naklejki do płytki. Trwałość tego typu manicure ocenia się na około 10 dni.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz