Rozprawiamy się z kilkoma mitami dotyczącymi stylizacji

Rozprawiamy się z kilkoma mitami dotyczącymi stylizacji

Będą to konkretnie 4 popularniejsze mity dotyczące stylizacji ubrań, jakie towarzyszą nam powszechnie i na co dzień.


Mit pierwszy, czyli nie łączymy złotej i srebrnej biżuterii

No, właśnie że nie przy dzisiejszych stylizacjach tak właśnie robimy. Bo w obecnych czasach coś takiego stało się właśnie nowym modowym trendem. Jeśli łączone elementy nie są bardzo duże lub jeśli nie są wcześniej przemyślaną stylizacją, to zazwyczaj widać, że do siebie nie pasują. Starajmy się więc wcześniej zrobić zestaw dodatków metodą prób i błędów do określonych typów ubrania.

Mit drugi łatwiej się dobrze ubrać będąc szczupłą

Wydaje się, iż w dawnych czasach, kiedy większość ubrań była szyta na miarę, było z tym wszystkim nieco prościej. Przeważnie zawsze było wiadomo, w którym miejscu jest talia i że spódnica kończy się 5 cm przed kolanem. Dziś, gdy ubrania produkuje się masowo, masowe są też jego rozmiary – te ogólnie wszystkim znane literki L, S, czy XL. Co rzecz jasna w żaden sposób nie uwzględnia naszych indywidualnych proporcji, czy też wzrostu. Ponieważ tak jest najprościej, bo obejmujemy wtedy najszerszą grupę ludzi – teoretycznie łatwiej jest stosować uśredniona rozmiarówkę. No i tu zaczynają się schody, bo na przykład jeśli jesteśmy niższą osobą, trudniej nam znaleźć rzecz, która będzie miała talię w dobranej dla nas wysokości. Podobnie spodnie, będą zawsze trochę za długie, na drugim końcu skali są osoby wyższe niż wzrost uśredniony. Wszystko jest więc dla nich przeważnie za krótkie. Na przykład rękawy marynarek, co prawda możemy wtedy zwrócić się ku markom, które szyją na wzrost. Podobnie jest z paniami, które mają świetnie zaznaczoną talię, ale szerokie biodra – im trudno jest dopasować spodnie lub spódnice.

Czy wzór plus wzór to porażka?

Otóż nie, jest wiele stylizacji, które umiejętnie i dobry sposób łączą na przykład paski i kratki albo duży kwiatowy wzór u góry i mały drobny delikatny wzór w dole serwetki. Taka stylizacja jak najbardziej może być stonowana delikatna i z klasą.

Mit czwarty czy łączenie granatu z czarnym zawsze źle wygląda?

Także tu może paść odpowiedź nie pod warunkiem, że zestawimy tkaniny o różnej grubości, różnych fakturach, inaczej odbijające światło. Ważny jest również elegancki i dopracowany krój. Jedno jest pewne z naszymi mitami najlepiej rozprawić się w towarzystwie doświadczonej stylistki lub krawcowej. Warto też pamiętać o niepowtarzalności, odrębności naszej sylwetki oraz typu urody.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz