Skóra głowy plus peeling, czyli co z tego wyniknie

Skóra głowy plus peeling, czyli co z tego wyniknie

Proponujemy kilka szybkich przepisów. Mamy nadzieję, iż z tego wpisu dowiesz się, dlaczego warto, co jakiś czas odświeżyć skórę naszej głowy poprzez wykonanie na niej peelingu.

Peeling skóry głowy, jakie daje korzyści?

Korzyści jest co najmniej kilka, pierwszą z nich jest dokładne oczyszczenie skóry z pozostałości farb, lakierów lub innych kosmetyków, których używamy. Zabieg ten dotlenia oprócz skóry, także cebulki włosowe wpływając na polepszenie wzrostu włosów. Do pewnego stopnia może wpłynąć też na zmniejszenie szybkości ich wypadania. Szczególnie polecany jest osobom z włosami przetłuszczającymi się, które szybko stają się „oklapnięte”. Pomaga również zmniejszyć nasilenie łupieżu. Zabiegu tego nie wykonujemy jednak częściej niż raz na tydzień lub nawet raz na dwa tygodnie, pamiętając o późniejszym nałożeniu na włosy odżywki lub maski.

Przepis pierwszy na peeling, czyli peeling kawowy

3 łyżeczki fusów kawowych mieszamy z porcją szamponu. Po stworzeniu papki nakładamy ją na skórę głowy, masując okrężnymi ruchami przez 5-10 minut. Po czym obficie spłukujemy letnią wodą. Peeling ten może przyciemnić odcień włosów blondynkom.

Przepis numer dwa, czyli peeling cukrowy

Do tego peelingu możemy użyć zarówno cukru białego jak i brązowego. Ważne jest, aby szybciej wymieszać go z szamponem, ponieważ cukier może się w nim rozpuścić, zaś rozpuszczony cukier będzie stanowił dla włosów obciążenie. Dlatego płukankę trzymamy na włosach maksymalnie do 5 minut. Ten peeling przeznaczony jest dla skóry wrażliwej.

Przepis numer trzy, czyli peeling cukrowo-miodowy

W tym przepisie łączymy 4 łyżki cukru z łyżką miodu oraz 2 łyżki odżywki do włosów. Wszystko mieszamy, tworząc jednolitą papkę. Odstawiamy na około 5 minut, aby składniki się „przegryzły „po czym nakładamy ją na głowę, masując skórę okrężnymi ruchami. Ten rodzaj peelingu radzimy wypróbować wszystkim osobom, które mają suchą i podrażnioną skórę głowy.

Peeling sodowy

Jest to peeling stosowany przy włosach przetłuszczających się i swędzącej skórze głowy, nie radzimy go jednak stosować, jeśli mamy bardzo wrażliwą skórę. Dwie łyżeczki sody oczyszczonej mieszamy z niewielką porcją delikatnego szamponu, czas trzymania na głowie nie więcej niż 5 minut.

Przepis ostatni, czyli peeling solny

Potrzebujemy 3 łyżeczki soli morskiej, lepiej drobnoziarnistej niż grubej no, chyba że na głowie nie mamy żadnych niewielkich ranek, ani otarć wówczas możemy dać grubszą. Mieszamy ją jak zwykle z porcją szamponu, masujemy głowę przez 5-10 minut obficie spłukujemy.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz