SPA dla włosów – siły natury i nauka w pielęgnacji włosów

SPA dla włosów – siły natury i nauka w pielęgnacji włosów

Zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet – po letnich kąpielach słonecznych i morskich włosy stają się suche, pozbawione blasku. Również pozostałe pory roku mogą dać się we znaki włosom. Wilgotna i wietrzna jesień oraz mroźna zima sprawiają, że włosy są podatne na działanie elektrostatyczne, plączą się i łamią. Ratunkiem jest nawilżenie struktury włosa i wzmocnienie cebulek. Efekt taki możemy osiągnąć stosując saunę do włosów.

Wielu specjalistów poleca także maski na włosy, które głęboko nawilżają i mają właściwości odżywcze. Jednak, aby dobrze pielęgnować włosy należy określić typ naszych włosów, dowiedzieć się jakich zabiegów potrzebują, a także mieć pewność, że składniki maski wzbogacą i odżywią strukturę włosów. Wiele domowych sposobów może wówczas nie spełnić naszych oczekiwań.

Zabiegi profesjonalne to luksusowe SPA dla włosów

Aby zaspokoić potrzebę piękna, zdrowej skóry głowy i mocnych, lśniących włosów warto przestrzegać dwóch pierwszych kroków pielęgnacji. Pierwszym jest porada specjalisty. Przed przystąpieniem do zabiegów pielęgnacyjnych na włosach w Manor House SPA w Chlewiskach klienci korzystają z porad specjalistów Studia Odnowy Biologicznej. Dzięki nim stworzona zostaje charakterystyka włosów i wiemy jakie zabiegi będą dla nas najbardziej korzystne. Drugim krokiem jest bardzo ważny masaż skóry głowy. Poprawia on krążenie krwi, wspomaga odżywianie włosów od samych korzeni i usuwa z nich nagromadzone toksyny. Regularny masaż pozwala utrzymać skórę głowy w doskonałej kondycji, a włosy staja się dzięki niemu mocniejsze i bardziej lśniące.

Małgorzata Przydacka, Specjalista Studia Odnowy Biologicznej Manor House SPA Chlewiska:
„Z myślą o pięknych i zdrowych włosach opracowaliśmy specjalny program zabiegów pielęgnacyjnych „SPA dla włosów”. Jest to autorski program dla włosów i skóry głowy, oparty ma zdobyczach medycyny wschodu, wykorzystujący jednocześnie osiągnięcia współczesnej nauki w dziedzinie nanotechnologii i fal ultradźwiękowych dzięki, której stworzono „saunę do włosów”. Sauna dla włosów wytwarza ogromną ilość mikroskopijnej, leczniczej mgiełki z wody zawierającej nanosrebro, która intensywnie wspomaga każdą kurację włosów. Całość programu dopełnia rytualny hinduski masaż głowy.”

„SPA dla włosów” w Manor House SPA Chlewiska cechuje różnorodność naturalnych produktów ze świata morskiego, roślinnego i mineralnego. Wszystko to sprawia, że pielęgnacja włosów staje się prawdziwym, niepowtarzalnym rytuałem.

Włosy esencją kobiecości

Włosy są ozdobą dla kobiety, dlatego też panie pragną mieć włosy lśniące i zadbane. „SPA dla włosów” pomaga zregenerować włosy, uzdrowić skórę głowy, od której zależy zdrowie cebulek włosów i ich kondycja. Decydując się na zabiegi „SPA dla włosów” uzyskamy głęboko odbudowane i odżywione włosy, a struktura włosów poprawi się zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Dzięki temu będzie widoczna gołym okiem, włosy będą miłe i miękkie w dotyku. Zabiegi Studia Odnowy Manor House SPA przywracają równowagę skóry głowy i zmniejszają aktywność gruczołów łojowych, wyrównują także porowatości włosów i maksymalnie je nawilżają.

Pielęgnacja włosów w SPA to zabiegi jakich nie wykonamy same w domowych warunkach. Eksperci, którzy zajmują się skórą i włosami krok po kroku wykonują zabiegi, które tworzą niepowtarzalny i wyjątkowy rytuał.

O podstawowych krokach w rytuałach „SPA dla włosów” opowiada Małgorzata Przydacka:

Krok 1: „Każdy rytuał to wielostopniowy zabieg składający się z „Aromatycznej kąpieli oczyszczającej włosy”, z łagodnym, relaksacyjnym masażem podczas mycia głowy. Kąpiel przygotowuje skórę głowy i włosy do następnych etapów zabiegu, jednocześnie zawarte w szamponie składniki odżywcze wspomagają proces rekonstrukcji włókna włosa.”

Krok 2: „Następnie wykonuje się „Hinduski masaż głowy” z użyciem aromatycznych olejków, praktykowany w Indiach, który jest prostą i skuteczną metodą na porost włosów, ale także uwalnia od wszelkich bólów, łagodzi objawy stresu, a dodatkowo działa jak zastrzyk energii.”

Regularny masaż głowy relaksuje, zwiększa zdrowie skóry i nadaje blask włosom. Masaż powoduje uwolnienie sił życiowych i ich swobodny przepływ w organizmie oraz regenerację na wszystkich poziomach, równoważy „energię czakr”. Masowanie głowy pomaga wprowadzić aromatyczne zdrowotne olejki w skórę głowy i rozprowadzić je na całej długości włosów, co działa ochronnie na włosy i poprawia ich wygląd.

Krok 3: „Ważnym krokiem w rytuale „SPA dla włosów” jest aplikacja „maski regenerującej” wzbogacającej komórki włosa i skórę głowy w cenne składniki nawilżające, odżywcze, odbudowujące i remineralizujące.”

Krok 4: „Następnie nakłada się na włosy „Kompres nano-termiczny” w saunie Life Booster dla włosów, która dzięki systemowi fal ultradźwiękowych, wytwarza ogromną ilość mikroskopijnej, leczniczej mgiełki z drobinkami srebra w postaci nanocząstek, które niszczą wszystkie bakterie, drożdże i grzyby chorobotwórcze.”

Krok 5: „Powoli dochodzimy do ostatniego etapu wykonując końcową kąpiel włosów i skóry głowy, podczas której włosy są płukane na przemian ciepłą i letnią wodą, by dokładnie zamknęła się ich łuska włosa. Włosy po zabiegu są sprężyste, lśniące, łatwiej je rozczesać. Wilgoć i ciepło zmiękczyły bowiem ich łuskę, dzięki czemu cząsteczki keratyny i D-pantenolu mogły wniknąć w głąb łodyg, wzmocnić je i uszczelnić. Cząsteczki preparatu pozostaną we włosach, lecz z każdym myciem będą wypłukiwane. Dlatego zabieg warto powtarzać.”

Ostatnią fazą „SPA dla włosów” jest aplikacja „warstwy ochronnej” w postaci drobnej mgiełki rozpylanej bezpośrednio na włosy, która tworzy tarczę ochronną, chroniącą przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak słońce i wolne rodniki, a jednocześnie nadającej włosom elastyczności i blasku.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz