Trzy pewne typy stylizacji na randkę dla mężczyzny

Trzy pewne typy stylizacji na randkę dla mężczyzny

Poniżej kilka porad dotyczących tego jak mężczyzna na randce może wyglądać szykownie interesująco i nie być zbyt przestylizowanym. A z drugiej strony nie ubrać się zbyt swobodnie. Wszystkich zainteresowanych panów zapraszamy do dalszej lektury.

Lekka nuta klasyki, czyli proponowany zestaw pierwszy

Pierwszym zestawem, jaki proponujemy, jest biała koszula z szarymi spodniami w kratę. Dlaczego proponujemy białą koszulę? Odpowiedź wydaje się oczywista, gdyż jest to absolutny must have w męskiej szafie. Szare spodnie zaś dodadzą całemu zestawowi odrobiny szaleństwa i niekonwencjonalności. Jeśli mowa o koszuli warto przy jej ocenie zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza to jakość materiału oraz krój kołnierzyka. Jeśli chodzi o tkaniny mamy tu wybór między typem satynowym lub popeliną. Z drugiej strony mamy pasujące bardzo do mniej formalnego stylu koszulę lnianą, lnianobawełnianą lub lnianą o splocie oxford. Jeśli chodzi o rodzaje kołnierzyków, których jest zresztą kilkadziesiąt, proponujemy wybór między trzema typami. Pierwszy z nich to kołnierzyk włoski. Ma on dosyć daleko rozsunięte wyłogi. Drugi typ to tak zwane button down, jest to typ zaopatrzony w guziczki, które mogą znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz kołnierzyka. Nadaje on całej koszuli elegancji, zwłaszcza wówczas gdy mamy zwyczaje chodzenia bez krawata. Trzecim proponowanym tutaj typem jest kołnierzyk typu stójka, który jest najbardziej nieformalny.

Część druga, czyli jakie spodnie wybrać

Tutaj warto poświęcić uwagę dwóm aspektom, jakim są dopasowane spodnie oraz długość nogawki. Pierwszy aspekt to zasadniczo kwestia preferencji osobistych, czyli tego, czy lubimy spodnie dopasowane bardziej lub mniej. Mamy do wyboru dwie możliwości. Nogawka, która się kończy u nasady buta, nie powinna tworzyć ona zbyt wielu zagięć, jeśli tak się dzieje, to warto zabrać spodnie do krawca. Opcja druga to nogawka kończąca się w okolicach kostki lub nieco powyżej. Wówczas takie spodnie wyglądają lepiej przy dopasowanej nogawce oraz w opcji ze skarpetkami typu stopka. Elegancką stylizację wykreujemy dzięki skórzanym elementom w kolorze brązowym takim jak buty, pasek czy zegarek. Co do butów polecamy na przykład oksfordy. Przy bardziej sportowym i mniej nieformalnym stylu polecamy białe trampki, białe beżowe lub szare sneakersy.

Drugi typ proponowanej stylizacji to granatowa koszula

To taki element garderoby, który pasuje wielu panom, jest szykowny, nadaje się zarówno na dzienne spotkanie jak i elegancką wieczorową kolację, no i potrafi ukryć pewne niedoskonałości. Jest kolorem, który potrafi nadać nam wrażenie szczupłości i smukłości. Następnym klasycznym zestawem jest połączenie granatowej koszuli i białych spodni oraz mokasynów. Jak najbardziej dopuszczalna jest też granatowa koszula ze wzorami. Jeśli drogi czytelniku czytasz ten tekst inną porą roku niż latem, polecamy założenie spodni stalowych lub beżowych. Dodatkiem wówczas będą półnuty. Proponujemy w kolorze brązowym.

Ostatnia nie znaczy najgorsza

Ostatnim typem stylizacji, który proponujemy, będzie, dzianinowa koszulka polo. Dlaczego dzianinowa, a nie na przykład z bawełny pika? Odpowiedź jest dosyć prosta dzianinowa koszulka polo obojętnie gładka czy fakturowana posiada pewien intrygujący pazur, którego nie daje jej wykonanie z innego materiału. Można do nich dodać wełniane spodnie I buty typu oxford lub derby, ewentualnie mokasyny latem. Koszulka polo pasuje także do jeansów i brązowych półbutów. Ciekawym dodatkiem będzie również kurtka typu bomber lub zamszowa ramoneska.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz