Jak aloes może wspomóc naszą pielęgnację włosów oraz skóry głowy

Jak aloes może wspomóc naszą pielęgnację włosów oraz skóry głowy

Aloes do bardzo wszechstronna roślina lecznicza, którą równie dobrze możemy używać tak zewnętrznie jak i wewnętrznie. Zawiera mnóstwo drogocennych minerałów i mikroelementów. Przydaje się także bardzo w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Zawiera między innymi jakże dobroczynne aminokwasy i antyoksydanty.

Aloes nasz dobroczynny brat

Zasadniczo najpopularniejsze są dwa podstawowe gatunki aloesu, aloes uzbrojony i nieuzbrojony. Oba wykazują dobroczynne działanie, z tym że aloes uzbrojony nieco wyższe. Działając na włosy i skórę głowy aloes jednocześnie nawilża, wygładza i działa przeciwłupieżowo oraz antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Aloes również przeciwdziała elektryzowaniu się włosów, odżywia cebulki, przywraca skórze głowy odpowiednie pH, łagodzi swędzenie skóry głowy oraz hamuje nadmierne wypadanie włosów.

Słynna aloesowa galaretka, gdyż jest to najprostsza forma preparatu, którą możemy uzyskać samemu, jeśli tylko hodujemy aloes w doniczce, sprawi, iż nasze włosy będą również miękkie lśniące i puszyste. Pielęgnacja włosów aloesem bądź kosmetykami aloesowymi szczególnie wskazana jest dla osób, które mają włosy cienkie lub przesuszone, łamliwe albo zniszczone farbowaniem. Jeśli korzystamy, z gotowych preparatów zawierających aloes możemy między innymi wybierać spośród: szamponów z dodatkiem aloesu, odżywki lub maski z aloesem (to zwłaszcza one nadadzą naszym włosom miękkości). Aloesowej płukanki, wcierka żelowa z aloesem pozwoli nam pozbyć się łupieżu i efektywnie zlikwidować podrażnienia skóry głowy, żelowanie może być połączone z olejowaniem.

Co warto wiedzieć o gotowych kosmetykach z aloesu

Gotowy żel aloesowy musi zawierać 98/99 procent czystego żelu aloesowego. Najlepiej jeśli pozyskuje go się z ekstrahowania na zimno. Jest on substancją całkowicie rozpuszczalną w wodzie, więc po wcierce bądź innym zabiegu pielęgnacyjnym wystarczy głowę i włosy po prostu solidnie spłukać wodą. Zwracajmy baczną uwagę na to, w jaki sposób żel został pozyskany do gotowego produktu, gdyż polisacharydy, które zawiera, są bardzo wrażliwe na działanie temperatury, właśnie dlatego najlepiej pozyskiwać żel z aloesu na zimno. Oprócz tego aloes zawiera jeszcze między innymi magnez cynk wapń żelazo, enzymy i kwasy tłuszczowe.

Duże plusy i małe minusy

Jak wiele innych czynników, aloes również może być tą substancją, na którą jesteśmy uczuleni. Niekiedy u osób wrażliwych, ponieważ jest humektant może powodować puszenie się włosów zwłaszcza w deszczowy dzień.

Milena

Dodaj komentarz