Kilka porad jak przyspieszyć porost włosów

Kilka porad jak przyspieszyć porost włosów

Z pewnością marzeniem każdego jest posiadanie gęstych, mocnych, zdrowych włosów. Poniżej kilka porad jak taki efekt można osiągnąć z pomocą zabiegów wykonywanych w domu. Poniższy tekst stanowi zachętę do własnych poszukiwań, gdyż nie wszystkie metody sprawdzają się u wszystkich. W sumie to dobrze by było zacząć od początku, czyli od historii życia włosa.

Historia całkiem długiego życia, czyli w jakim cyklu żyje włos

Pokrótce historia wygląda tak, młode włosy wyrastają z cebulki włosowej. Wyrastanie nazywamy fazą anangenową. To właśnie w tym czasie włos staje się, coraz dłuższy przyrastając miesięcznie około centymetra. Faza ta kończy się mniej więcej po 5-7 latach, kiedy to włos wchodzi w następny okres zwany fazą katagenową. Jest to coś w rodzaju okresu emerytalnego, kiedy włos przechodzi w stan spoczynku. Nie jest to taka zupełnie spokojna faza, gdyż jednocześnie w tym samym czasie w mieszku włosowym wzrasta nowy włos. Ten starszy obumiera przechodząc do fast zwanej telogenową. Trwa ona około trzech miesięcy, pod jej koniec starszy z włosów umiera i wypada, zostaje zastąpiony nowym.

Niekiedy gdy jest to skutkiem choroby, złej diety lub bardzo dużej ilości stresu nie udaje nam się osiągnąć tak podstawowego w wyniku wzrostu, jakim jest wzrost o centymetr pojedynczego włosa. Warto jednak zdawać sobie sprawę, iż w sytuacji przeciwnej, czyli troskliwej pielęgnacji, zmniejszenia poziomu stresu, oraz właściwej diety można osiągnąć wzrost nawet do trzech centymetrów miesięcznie pojedynczego włosa.

Co wpływa korzystnie

Przede wszystkim obecność w naszej diecie następujących witamin, pozyskiwanych raczej ze świeżych produktów niż syntetycznych. Witaminy z grupy B, czyli B1, B5, B7 oraz A, C i E. Istotne są również nienasycone kwasy tłuszczowe oraz białko, a także takie minerały jak magnez, cynk, żelazo, siarka czy Cynk oraz krzem, nie zapominajmy także o jodzie, który jest jednym z regulatorów poziomu hormonów w naszym organizmie. Bez wątpienia warto wzbogacić nasze menu o takie produkty jak: ryby (zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe), jajka zawierające łatwo przyswajalne białko oraz minerały zawarte w żółtku. Szpinak oraz wszelkie inne zielone warzywa zwłaszcza te, które zawierają jednocześnie żelazo i witaminę C, oraz kasze. Następną rzeczą, która bez wątpienia wpłynie korzystnie, jest masaż skóry głowy, możemy go wykonać poprzez masażery przeznaczone do tego celu, szczotkowanie włosów, roślinne peelingi lub najprostszy peeling z cukru.

Milena

Dodaj komentarz