Proste i skuteczne płukanki do włosów część 2

Proste i skuteczne płukanki do włosów część 2

Zapraszamy do przeczytania dalszego ciągu naszej opowieści, o skutecznej prostej i domowej, pozbawionej dużej ilości chemikaliów pielęgnacji włosów w domu.


Tym razem zaczniemy od płukanki, czyli o korzyściach z cytryny słów kilka

Pod koniec mycia włosów możemy je zakwasić płukanką cytrynową zrobioną z litra wody i połówki wyciśniętej cytryny. Po wyschnięciu, jeśli jest możliwość, warto włosy ogrzać w „kąpieli słonecznej”. Po kąpieli słonecznej można nałożyć odżywkę, jeśli stwierdzimy, iż są bardzo przesuszone. Gdy nie mamy pod ręką świeżej cytryny, taką płukankę możemy sporządzić, rozpuszczając jednogramową tabletkę witaminy C, efekty są bardzo podobne.

Coś dla włosów farbowanych, czyli soda oczyszczona w akcji

Jeśli trwale farbujemy włosy, a akurat tym razem kolor wyszedł nam nieco za ciemny, warto zastosować poniższą płukankę, zawierającą sodę oczyszczoną. Jej dodatek wypłukuje nadmiar barwnika z włosów. Jednak gdy są zniszczone, może je podrażnić.

Aby zminimalizować tego rodzaju konsekwencje, wystarczy, że rozpuścimy łyżeczkę sody oczyszczonej w litrze wody i taką płukanką będziemy polewać włosy. Następnie można przelać je zimną wodą. Aby domknąć łuski włosowe, można zastosować wyżej wspomnianą płukankę soku z cytryny lub z dodatkiem witaminy C. Po zastosowaniu jednej z tych płukanek warto włosy dodatkowo nawilżyć.

Soda już była, teraz czas na ocet

Również bardzo prostą i stosowaną, od dawien dawna płukanką jest płukanka z dodatkiem octu jabłkowego. Przy włosach przetłuszczających się możemy dodać łyżkę stołową na pół litra wody i wówczas w zależności od preferencji, oraz typu włosów maczamy je w roztworze lub polewamy głowę. Płukanka regularnie stosowana jest w stanie zmniejszyć łupież i wzmocnić włosy.

Herbata i kama zawsze radę daje, czyli kolejny przepis na płukankę

Do sporządzenia tej płukanki przeznaczonej raczej do włosów ciemnych, gdyż może je nieco przyciemniać, potrzebujemy: odlać z litra wody filiżankę i w niej zaparzyć mocną herbatę, w pozostałej ilości wody gotujemy 3 łyżeczki zmielonej kawy, przez około 15 minut. Następnie oba napary studzimy, dodając nieco zimnej wody lub bez dodatku tejże czekając, aż oba ostygną, po czym maczamy włosy lub polewamy głowę tym roztworem.

Do czego włosom przyda się szałwia, czyli zioło na 1000 chorób?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi, oczywiście do wykonania płukanki. Tym razem będzie to także płukanka przyciemniająca włosy. W pół litrze wody zagotowujemy od 10-15 minut trzy torebki szałwii. Następnie czekamy cierpliwie, aż odwar całkowicie ostygnie, używamy go ostrożnie, ponieważ intensywnie farbuje.

Milena

Dodaj komentarz