Wakacje w Egipcie – moc zabytków, malowniczych pejzaży i raj dla amatorów sportów wodnych

Wakacje w Egipcie – moc zabytków, malowniczych pejzaży i raj dla amatorów sportów wodnych

Egipt to jeden najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez turystów z Polski już od wielu lat. Państwo to oprócz piaszczystych plaż i czystego morza oferuje również tętniące życiem metropolie, niezliczone stanowiska archeologiczne i przepiękne, wystawne hotele all inclusive. Dlaczego jeszcze warto się tam wybrać? Podpowiadamy.

Kiedy najlepiej jechać do Egiptu?

Wakacje w Egipcie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów ze względu na to, że jest to całoroczny kierunek, który zawsze oferuje świetną pogodę. Nawet poza sezonem, czyli od kwietnia do października, kiedy w Polsce panuje już chłód i pada deszcz, w Egipcie w ciągu dnia można spodziewać się temperatury powyżej 23 stopni. Wieczory mogą być chłodniejsze i dlatego warto wtedy włożyć do walizki odzienie z długim rękawem. Najgorętsze letnie upały mogą sięgać nawet 50 stopni na południu, dlatego o tej porze roku, lepiej wypoczywać na wybrzeżu Morza Czerwonego. Szeroką ofertę wakacji w Egipcie można znaleźć na https://www.traveligo.pl/.

Marsa Alam – wspaniałe wakacje w Egipcie

Zastanawiając się nad celem naszej podróży, można obrać kilka kierunków. Wakacje w Marsa Alam stale cieszą się dużą popularnością i to nie bez przyczyny. Marsa Alam to nowoczesny, najnowszy kurort w Egipcie idealnie nadający się na rodzinne wczasy last minute. Położony trochę na uboczu oferuje wspaniałe hotele all inclusive, dostęp do Morza Czerwonego z przepięknymi rafami koralowymi. Wakacje w tym miejscu spodobają się również miłośnikom sportów wodnych, długie piaszczyste plaże i wiatr umożliwiają kitesurfing i windsurfing. Wato także wybrać się na wycieczki do Luxoru albo na safari na pustyni.

Zobacz także : https://kobietaiuroda.pl/wlochy-2022-zasmakuj-poludniowego-slonca-blogiej-sielanki-i-pysznego-jedzenia/

Piaszczyste plaże i wspaniałe zabytki

Wybierając wakacje w Egipcie można liczyć na wiele piaszczystych plaż, a także przede wszystkim czyste morze. Nic więc dziwnego, że kraj ten z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, którzy chcą odkrywać podwodny świat. Rejon Egiptu nastawiony jest na turystykę, dlatego też można znaleźć tu wiele pięknych hoteli oraz innych atrakcji. Istnieje tu także mnóstwo szkół nurkowania, w których można posiąść podstawowe umiejętności potrzebne, aby oglądnąć podwodny świat i przepiękne rafy koralowe. Dodatkowo hotele w tym kraju są na naprawdę wysokim poziomie — zarówno dotyczącym obsługi jak i wyposażenia, a ich ceny są stosunkowo niskie. Na zabytki również nie można narzekać. Biura podróży oferują wiele wycieczek do miejsc historycznych oraz kultu.

redakcja serwisu

Dodaj komentarz