Zestaw ratunkowy panny młodej – czyli, o czym warto pamiętać w dniu ślubu

Zestaw ratunkowy panny młodej – czyli, o czym warto pamiętać w dniu ślubu

Dzień ślubu to bardzo szczególny dzień i wiele rzeczy może nam umknąć. Tym niemniej jednak warto pamiętać o pewnych niezbędnych drobiazgach, z których przynajmniej część stanowczo może się przydać.

Na ratunek w różnych postaciach

Warto mieć pod ręką jakiś niezbędnik z plastrami i bandażami. W tekście poniżej chcemy podkreślić wartość posiadania niezbędnika urodowego, który w razie jakiejś katastrofy uratuje nam makijaż, a co za tym idzie wygląd panny młodej. Jeśli bierzemy ślub, latem dość naturalnym będzie założenie wysokich temperatur i upału. Wówczas niezbędnie przyda się pojemniczek z wodą termalną lub choćby bibułki matujące. W szerzej pojętym niezbędniku warto, aby znalazły się: nawilżające chusteczki, zwykłe oraz te do higieny intymnej chusteczki higieniczne, tabletki przeciwbólowe, Krótki matujące i chusteczki do demakijażu. Aby poprawić włosy wsuwki i lakier do włosów. A także wodę termalną szminkę podkład i tusz do rzęs. Przydatna może okazać się również obecność w tym zestawie antyperspirantu i płynu do odświeżania ust.

Co zrobić, żeby nasz ślubny makijaż nie wymagał jakiegoś rozległego ratowania?

Warto nałożyć go, stosując bardzo trwałe kosmetyki i robiąc to możliwie jak najbardziej umiejętnie, nie jest to bardzo trudne, ale nie jest też super łatwe, dlatego warto udać się pod opiekę doświadczonej wizażystki. Najpierw na twarz warto nałożyć krem, dbając o to, aby nie był on zbyt tłusty, gdyż w przeciwnym razie wyciągnie wodę z innych kosmetyków.

Potem koniecznie baza utrwalająca, która utrwali nam koloryt twarzy i zapobiegnie jej świeceniu. Następna warstwa to podkład, który również ma za zadanie wyrównać koloryt naszej twarzy. Następnie dodajemy puder. Najkorzystniej będzie postawić na puder transparentny, matujący bezbarwny i o właściwościach utrwalających. Dodatkowo jak najbardziej możemy użyć również różu i bronzera. Używając, tych wszystkich kosmetyków możemy mieć w sumie duży stopień pewności, iż uczyniliśmy nasz makijaż ślubny odpornym na ścieranie. Podobna sytuacja wystąpi w przypadku ślubnego makijażu oczu. W pierwszej kolejności dajemy bazę utrwalającą. Kolorystyka może być dwojaka matująca lub rozświetlająca. Użyjmy kredki do oczu lub eyelinera pamiętając jednak, aby z niczym nie przesadzić. Warto też jest użyć dobrego wodoodpornego tuszu do rzęs, pamiętając również o tym, iż nie może on ich sklejać ani uczulać naszego oka. Na zakończenie warto także oczywiście dopasować kolor pomadki do ust, do całego makijażu jak również do całego stroju i spryskać to preparatem utrwalającym ponownie.

Milena

Dodaj komentarz